Tres Enerji AVM sektörüne enerji katacak

Tres Enerji AVM sektörüne enerji katacak

Tres Enerji AVM sektörüne enerji katacak

Tres Enerji, enerji tüketimlerinde büyük tasarruf sağlayan kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleriyle sanayi tesislerinin yanı sıra alışveriş merkezleri, hastaneler ve oteller için de enerji tasarrufu sağlıyor.

Global Yatırım Holding’in enerji alanındaki faaliyetlerini yürüten Consus Enerji’nin enerji verimliliğine açılan yüzü Tres Enerji, projelerine hız kesmeden devam ediyor. İşletmelerin elektrik, ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleriyle karşılayan Tres Enerji, portföyüne kattığı yeni müşterileriyle lisanssız elektrik üretiminde sektör lideri konumunda bulunuyor.

2015 yılı itibarıyla müşteri portföyüne Tezol Kağıt, Banvit, Van AVM, Antares AVM’yi ekleyen Tres Enerji, müşterilerinden gelen talep doğrultusunda yaptığı kapasite artırımıyla kurulu gücünü de  49.882 kW’a yükseltti.  

Kurduğu tesislerle müşterilerine ihtiyaç duyduğu enerji formlarını kesintisiz bir şekilde ulaştıran, onları verimli enerji kullanımı ve tasarrufuyla tanıştıran şirket, orman ve kağıt ürünleri, seramik, tekstil gibi sanayi tesislerinin yanı sıra alışveriş merkezleri, hastaneler ve otellere de enerji tasarrufu sağlamaya hazır.

Dünyada kabul görmüş bir sistemi Türkiye’ye taşıdı

Tres Enerji Genel Müdür Yardımcısı Cem Sabri Muslular, 2012 yılından bu yana Türkiye’de kojenerasyon ve trijenerasyon sistemlerini kendi ‘Yap-İşlet’ hizmet modeliyle hayata geçirdiklerini belirterek şunları söyledi: “Dünyada uzun yıllardır başarıyla uygulanan ve en çok tercih edilen bu enerji üretim ve hizmet modelinde Türkiye’de öncüyüz. Kendini kanıtlamış ve son derece efektif olan bu modeli, Türkiye’nin mevcut altyapısı ve kendine özgü dinamikleri doğrultusunda uyarlayarak en etkin biçimde uyguluyoruz. Yaptığımız iş, enerji tasarrufu sağlamak isteyen işletmelere ihtiyaç duydukları enerji formlarını kesintisiz ve verimli bir şekilde temin etmek… Müşterilerimizin elektrik, ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kurduğumuz hizmet modeliyle kojenerasyon ve trijenerasyon santrallerinin tüm yatırım, uygulama ve işletme bütçelerini finanse ediyoruz. Bu sayede müşterilerimizin önemli maliyet kalemlerinden biri olan enerji harcamalarında kayda değer tasarruflar sağlayarak, sektörlerinde rekabet avantajı elde etmelerine katkıda bulunuyoruz.”

Enerji faturasını düşürmek isteyen Tres Enerji’nin kapısını çalıyor

Muslular, “Bizim hizmet modelimiz, elektrik ve ısıtmanın eş zamanlı birlikte kullanıldığı orta ve büyük ölçekli işletmelere hitap ediyor. Bu nedenle bugüne kadar müşteri portföyümüzde ağırlıklı olarak sanayi şirketleri yer aldı. Son olarak Tezol Kağıt’a 6,7; Banvit’e 8,7 mW’lık kojenerasyon tesisi kuruyoruz. Ancak alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler gibi hizmet sektöründeki kurumların da enerji tasarrufu anlamında ciddi talepleri var. Bu nedenle teklif modelimizde değişiklik yaptık ve alışveriş merkezlerini de merceğimiz altına aldık. Türkiye genelinde faaliyet gösteren alışveriş merkezlerinin elektrik, ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını trijenerasyon sistemlerimizle karşılayarak, tüm enerji taleplerine cevap verebilir konumdayız” diye konuştu.


Tüm Haberler